Jak rozbić buty – kilka sprawdzonych metod

Jak rozbić buty – kilka sprawdzonych metod
Co znajdziesz w tym artykule:

1. Czy każde buty da się rozbić?

2. Jak rozbić buty w palcach?

3. Jak rozbić buty na szerokość?

 

 

Niejednej z nas zdarzyło się zamówić za małe buty, których nie można było już zwrócić do sklepu. A może po prostu aż tak Ci się spodobały, że zwyczajnie nie chciałaś tego robić? Na pewno nie jesteś w tym sama! Przyciasne, niewygodne obuwie jest nie tylko niekomfortowe, ale może też doprowadzić do bolesnych obtarć czy zniekształcić nasze palce u stóp. Co więc zrobić, aby uniknąć nieprzyjemności i móc cieszyć się nowymi szpilkami czy botkami przez kolejne kilka sezonów? Jak szybko rozbić buty, aby ich nie uszkodzić? Przekonajmy się!

Czy każde buty da się rozbić?

Zanim zaczniemy szukać sposobu na to, jak rozbić buty, powinniśmy przede wszystkim dowiedzieć się, czy dany model można poddawać jakimkolwiek zabiegom. Czasem lepiej odsprzedać obuwie, niż tracić nie tylko pieniądze, ale i czas, na bezskutecznej próbie ich rozciągnięcia. To, czy rozbicie butów jest możliwe, zależy od materiału oraz sposobu ich stworzenia. Obuwie ze skóry naturalnej będzie znacznie bardziej podatne na jakiekolwiek próby niż np. ich sztuczny odpowiednik. Zapytasz więc, jak rozbić ciasne buty z tworzywa sztucznego w najmniej inwazyjny dla nich sposób? Popularną metodą jest użycie gorącej wody. Wystarczy, że wlejesz niewielką ilość cieczy do środka buta, po czym od razu ją wylejesz i w tak przygotowanych butach udasz się na kilkugodzinny spacer. A co w przypadku modeli szytych i klejonych? Pierwsze z wymienionych są stosunkowo mocniejsze, dlatego znacznie szybciej się rozbiją, bez ryzyka ich uszkodzenia. Natomiast modele klejone przy dużym nacisku mogą się zwyczajnie rozkleić. Jak rozbić buty, aby do tego nie doszło? Na pewno musisz być znacznie ostrożniejsza i uważać z użyciem wody. Najlepszym sposobem będzie zastosowanie prawideł bądź specjalnych pianek, przy jednoczesnym obserwowaniu całego procesu, żeby w razie potrzeby w porę zareagować.

Jak rozbić buty

Jak rozbić buty w palcach?

Każda kobieta ma w swojej szafie choć jedną, klasyczną parę zamszowych szpilek. Buty są na tyle uniwersalne, że pasują niemal do każdej stylizacji, pięknie ją uzupełniając i dodając nam pewności siebie. Z uwagi na stosunkowo wąski czubek, niektóre pary mogą jednak okazać się za ciasne w palcach, co przy dłuższym użytkowaniu, może skutkować nie tylko dyskomfortem, ale i krwawieniem czy ranami. Jak rozbić ciasne buty w palcach? Czy jest to w ogóle możliwe? Śródstopie to dość kłopotliwa część naszej stopy, jednak, przy użyciu odpowiednich metod, buty na pewno uda się rozciągnąć. Jeżeli więc kupiłaś nowe szpilki i zastanawiasz się jak rozbić buty zamszowe, aby zapobiec uszkodzeniom, spieszymy Ci z pomocą! Najbezpieczniej jest skupić się na wzmocnieniu znajdującemu się w przedniej części obuwia i używając np. lekko zwilżonych gazet czy też torebek napełnionych wodą spróbować rozciągnąć buty. W przypadku tej drugiej metody upewnijmy się, że woreczki nie przeciekają, a następnie umieśćmy obuwie w zamrażalce. Lód, który ma większą objętość niż woda, powinien poradzić sobie z rozepchaniem buta od wewnątrz. Jeżeli te metody nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, pozostaje nam sięgnąć po specjalistyczne preparaty do rozbicia obuwia w palcach bądź udać się na wizytę do szewca. Specjalista z pewnością zna niejeden sposób na to, jak rozbić zamszowe buty w możliwie najlepszy i najbezpieczniejszy dla nich sposób. W przypadku droższych par, jego pomoc może okazać się zbawienna przede wszystkim dla naszego portfela i uratować buty przed trwałym uszkodzeniem.

Jak rozbić buty w palcach

Jak rozbić buty na szerokość?

Kupiłaś swoje wymarzone skórzane kozaki czy botki, które w sklepie były idealne, a jednak po wyjściu na zewnątrz okazały się za ciasne na szerokość? Zazwyczaj powód jest prosty - nowe obuwie, nawet jeżeli wybierzemy odpowiedni rozmiar, może na początku być jeszcze niewystarczająco rozciągnięte. Z czasem i przy częstym noszeniu problem rozwiąże się sam. Co jednak w sytuacji, kiedy nie możemy czekać? Jak rozbić skórzane buty na szerokość w możliwie najkrótszym czasie? Jedną z popularniejszych i najbardziej skutecznych metod jest zastosowanie jednocześnie zimnej wody i gorącego powietrza. Wystarczy nałożyć grube, zmoczone wcześniej skarpety, włożyć buty i ogrzewać problematyczne miejsca ciepłym powietrzem suszarki. Metoda ta, jak już wspomnieliśmy, zdecydowanie lepiej sprawdza się szczególnie przy naturalnym, miękkim obuwiu. W takim razie jak rozbić buty z eko skóry? Zważywszy na to, że jest ona znacznie bardziej podatna na wszelkiego rodzaju pęknięcia, musimy uważnie i ostrożnie podejść do ich rozciągania. Jeżeli obawiamy się używania suszarki, zwilżmy skarpetki i nośmy buty, aż poczujemy, że odpowiednio się rozszerzyły. Kiedy ta metoda nie zadziała, możemy wypróbować popularne prawidła, których podstawowym zadaniem jest ochrona butów przed deformacją. Wystarczy umieścić je wewnątrz obuwia, nie pozostawiając wewnątrz żadnej wolnej przestrzeni, aby po chwili cieszyć się dostosowanymi do naszych stóp butami.

Jak rozbić buty na szerokość?

Sposobów na to, jak rozbić buty jest wiele, zarówno tych domowych, jak i specjalistycznych. Każda z wyżej wymienionych metod może sprawdzić się w przypadku Twojego obuwia. Pamiętaj jednak, aby stosować się do naszych wskazówek, a jeżeli nie jesteś pewna, czy poradzisz sobie z rozciągnięciem butów sama, oddaj je do szewca. Tym sposobem unikniesz niedogodności, a w niektórych przypadkach, nawet zaoszczędzisz.Related Products