Primark Berlin – wszystko co musisz wiedzieć przed wyjazdem

Primark Berlin – wszystko co musisz wiedzieć przed wyjazdem

Primark Berlin - informacje podstawowe

Od jakiegoś czasu bardzo modne, szczególnie dla mieszkańców zachodniej Polski stały się wyjazdy na zakupy do Primarka. Zacznijmy od tego, że posiadają mało rozbudowaną stronę internetową, z której nie zawsze wyciągniemy niezbędne informacje. Ja popełniłem ten błąd i nie zebrałem sobie szczegółowych danych przed wyjazdem. Próbując coś poczytać w podróży o sklepie wykorzystując telefon komórkowy, odczuwałem lekki dyskomfort. Dlatego też sugeruję, aby wszelkie informacje najlepiej zgromadzić przed wyjazdem do Primarka. 

Najważniejsze jest to, że Primark zamknięty jest w niedziele. Jeśli przyzwyczajeni jesteście do polskiego spędzania niedzieli w centrum handlowym, to niestety rozczarujecie się. Na zakupy należy udać się na tygodniu lub w sobotę. Niedzielę zostawiamy sobie na odpoczynek i przymierzanie strojów? Godziny otwarcia sklepu Primark to Pon-Sob. 09:00 do 21:00

Dojazd do Primarka w Niemczech

Zakładam, że skoro czytacie ten wpis wybieracie się do Berlina i wiecie jak tam trafić. Tworząc plan przyjmijmy założenie, że dotarliście do Berlina i tam będzie Wasz punkt startowy. 

Zacznijmy od adresu sklepu, ponieważ na stronie internetowej niemieckiego Primarka wcale nie tak łatwo odnaleźć gdzie się znajduje sklep. Primark mieści się pod adresem Walther-Schreiber-Platz 1 Berlin. Jest to bardzo przyjemna handlowa okolica, w której można znaleźć wiele interesujących sklepów. Zatem jeśli „odpukać” Primark nie przypadnie Wam do gustu, możecie bez obaw przenieść się i zrobić zakupy w innym sklepie. 

Do Primarka trzeba jakoś dojechać. W zależności od tego gdzie nocujecie w Berlinie staniecie przed dylematem: samochód, taxi czy komunikacja publiczna. 

Aby mieć pełne porównanie sugeruję wyznaczenie sobie trasy z dworca głównego (Berlin Hauptbahnhof). 

  • Opcja 1 - Taksówką do Primarka. Jeżeli wybierzecie taksówkę, kurs w jedną stronę będzie Was kosztował około 17 Euro i zajmie około 30 minut. 
  • Opcja 2 - Własnym samochodem do Primarka. Będzie to także około 30 minut, kosztem będzie jedynie paliwo oraz parking, który w okolicy jest… bezpłatny. Zetem będzie to szybka i komfortowa podróż z dużym plusem w postaci bagażnika, do którego zmieści się wiele toreb wyładowanych po brzegi.
  • Opcja 3 - komunikacją publiczną do Primarka. Trzecią z opcji jest komunikacja publiczna. Jest to bardzo wygodny sposób, ponieważ metro dojeżdża praktycznie pod same drzwi centrum handlowego, w którym znajduje się Primark. Na dworcu głównym należy udać się na peron numer 16 i wsiąść do pociągu linii S3, który jedzie w kierunku popularnego dworca ZOO (Berlin Bahnhof Zoologischer Garten). Jeśli jesteście z przyjaciółmi, to warto kupić bilet grupowy w cenie 15,5 EUR ważny przez 24 godziny od momentu skasowania. Będzie to najlepsza opcja dla przejazdu w obie strony. Bilet ważny jest na wszystkie środki komunikacji publicznej. Pociągiem należy dojechać do stacji Berlin Bahnhof Zoologischer Garten i tam trzeba się przesiąść do metra linii U9Metrem jedziemy w kierunku Rathaus Steglitz i wysiadamy na 3 stacji od końca o nazwie Walther-Schreiber-Platz. Komunikacja w Berlinie jest bardzo prosta i dobrze zorganizowana. Trudno jest się zgubić, dlatego polecam ten sposób poruszania się po mieście. 

Primark – Niemcy i ich perfekcjonizm

Skoro czytacie ten wpis to pewnie już coś wiecie o Primarku. Typowy sieciowy sklep z dobrej jakości ciuchami, butami i dodatkami w bardzo przystępnych cenach. Cena jest naturalnie czynnikiem, która przyciąga do Primarka najbardziej. Interesujące modele ubrań, nawet po przeliczeniu z euro na złotówki mamy po atrakcyjnie niskich cenach. Zastanawia mnie w takich chwilach jak śmieszne te ceny muszą być dla Niemców, którzy przecież zarabiają średnio 4 razy więcej niż Polacy. Aż trudno uwierzyć, że na t-shirt muszą pracować… 5 minut. 

Primark – Niemcy i ich perfekcjonizm

Wybór w Primarku jest olbrzymi. Znajdziecie tu właściwie wszystko i w większości przypadków trzeba się mocno ograniczać ze względu na budżet. Przykładowe ceny w Primarku (ceny mogą być różne w zależności od promocji i dnia, na który się trafi):

  • Bluzki 5-10 EUR
  • Spodnie  5-10 EUR
  • Sukienki 10-25 EUR
  • Czółenka 10-25 EUR
  • Trampki 3-6 EUR
  • Okulary 1-4 EUR
  • Naszyjniki 1-5 EUR

Najlepsze w cenach jest to, że nie mają końcówek w stylu 0.99. Zatem łatwo sobie wszystko policzyć nawet w pamięci. Jednak, jeśli macie z tym problem, to nic strasznego. Co chwilę można spotkać osoby, które przeglądają swój koszyk z komórką w ręku i skrupulatnie podliczają wartość swoich zakupów. 

Przymierzalnia w berlińskim Primarku

Przymierzalnie to… horror. Ale nie ze względu na obsługę czy stan ich czystości. Oczywiście ze względu na kolejki. Jeśli jesteście na zakupach w sobotę, to trzeba postać minimum 30 minut. A to i tak przy pewnej dozie szczęścia. 

W tym miejscu wskazówka dla mężczyzn. Panowie nie muszą stać aż tyle, ponieważ kolejka do męskiej przymierzalni jest oddzielna niż do damskiej. Większość panów o tym nie wie i stoją biedaki wśród kobiet, dopóki ktoś z obsługi się nie zlituje i nie podejdzie informując o tym ułatwieniu. 

Z obsługą dogadamy się w kilku językach po niemiecku, angielsku, a czasem także po hiszpańsku. Niech nas nie zdziwi także to, że co chwilę będziemy mijać kogoś, kto posługuje się mową polską. W soboty tak 30% osób robiących zakupy to Polacy. 

Warto wiedzieć, że przymierzalnia jest zarówno na parterze jak i na piętrze. Warto sprawdzić, w której jest akurat mniej ludzi, ponieważ może się okazać, że w tej na piętrze kolejka jest o połowę krótsza.

Kasy w Primarku

Przeprawa do kas jest szybka, przyjemna i prosta. Jedna wspólna kolejka (uwielbiam to rozwiązanie), która idzie naprawdę błyskawicznie. Obsługa miła i pomocna. Zapłacimy naturalnie gotówką lub kartą. 

Zdjęcia z niemieckiego Primarku

Na koniec kilka fotek jak to wygląda w rzeczywistości. Parter cały zarezerwowany jest dla pań. Na piętrze znajdziemy ubrania, buty i dodatki dla mężczyzn, a także dodatki do domu oraz ubrania dla dzieci i młodzieży.

 Primark Berlin – wszystko co musisz wiedzieć przed wyjazdem

Podsumowanie informacji o Primarku w Berlinie

Jeśli jesteście w Berlinie, a stroje w przystępnych cenach są dla Was czymś ważnym, myślę, że naprawdę warto wybrać się do Primarka. Naturalnie ze względu na ceny, ale także na bardzo atrakcyjne ciuchy, których u nas niejednokrotnie jeszcze nie ma. Z pewnością dotrą i do nas, ale warto i miło jest mieć świadomość tego, że kupiliśmy sobie coś, czego nie mają inni.

Informacje o Primarku w Pigułce

Adres:

Walther-Schreiber-Platz 1, Berlin

Godziny otwarcia:

Pon-Sob. 09:00 do 21:00

Dojazd:

Metro: U9 w kierunku Rathaus Steglitz. Wysiadamy na stacji  Walther-Schreiber-Platz

Taxi:  Około: 17 Euro, około 30 minut. 

Samochód: Około 30 minut, parking bezpłatny

Miłej wycieczki! 

Primark Berlin – wszystko co musisz wiedzieć przed wyjazdem Primark Berlin – wszystko co musisz wiedzieć przed wyjazdem