Internetowy sklep obuwniczy czy stacjonarny – gdzie robić zakupy?

Internetowy sklep obuwniczy czy stacjonarny – gdzie robić zakupy?

Internetowy sklep obuwniczy czy stacjonarny – gdzie robić zakupy?

Wiele osób ma ogromny dylemat, gdzie powinni kupować buty. Czy eleganckie obuwie wybrać w sklepie stacjonarnym, czy wraz z nowymi możliwościami zamówić je przez Internet? Jak wiemy, obie te możliwości posiadają swoje plusy oraz minusy. Jeśli chcemy, by wybrane przez nas buty służyły nam dłuższy czas, a dokonany zakup był trafny i zadowalający należy dobrze przemyśleć i podjąć decyzję odnośnie miejsca ich zakupu. Z tego względu warto zapoznać się z wszelkimi zaletami, jak i wadami obuwniczych sklepów stacjonarnych i tych prowadzonych online.

Obuwniczy sklep stacjonarny – wady i zalety

Wciąż bardzo popularnym sposobem kupowania butów jest wizyta w sklepie stacjonarnym. Najczęściej wybieramy się do pawilonów sieciowych, gdzie możemy znaleźć modele butów produkowanych przez wiele różnych firm. W nich znajdziemy różnego rodzaju zarówno tanie buty damskie, jak i droższe, polskie obuwie damskie sportowe oraz znanych zagranicznych marek, liczne buty ślubne, a także eleganckie wyjściowe. W przypadku, gdy chcemy zakupić model obuwia, który wykonał konkretny producent butów, warto wówczas wybrać się do najbliższego jego oficjalnego punktu handlowego, gdyż tam znajdziemy szeroki asortyment danej marki.

Internetowy sklep obuwniczy - Baleriny skórzane czarne Sempre

Internetowy sklep obuwniczy - Baleriny z koralami czarne Sempre

Sklep obuwniczy - Mokasyny z frędzlami Clasicco

Dokonywanie zakupów w stacjonarnym sklepie obuwniczym ma kilka zalet. Jedną z nich, a zarazem podstawową jest możliwość obejrzenia butów na żywo. Ma ona szczególne znaczenie w przypadku pań, które uwielbiają przymierzać liczne buty damskie, różniące się kolorem bądź fasonem. Możliwość ta ułatwia sprawdzenie wszystkich dostępnych modeli, po czym na podstawie tych oględzin bez problemu możemy ocenić, które z nich najlepiej się prezentują na naszej nodze oraz czy pasują do naszej stylizacji. Kolejną zaletą zakupów dokonywanych stacjonarnie jest możliwość dokładnego, naocznego sprawdzenia jakości całościowego wykonania butów. Oprócz tego mamy możliwość przymierzenia wielu, różnych par obuwia damskiego. Wówczas mamy pewność, że wybrany przez nas model nie będzie tylko ładnie się prezentował, ale będzie również wygodny oraz komfortowy w noszeniu, a także idealnie dobrany pod względem tęgości i rozmiaru stopy.

Wśród minusów robienia zakupów w stacjonarnym sklepie obuwniczym, jest ilość czasu, jaką trzeba przeznaczyć na dojazd do placówki handlowej, a następnie nabytki w nim dokonywane. Jest to niezmiernie uciążliwe dla osób, które są niezwykle aktywne, zapracowane bądź nieprzepadające za chodzeniem po licznych sklepach. Należy także wspomnieć, iż nie we wszystkich placówkach stacjonarnych znajdziemy całą gamę rozmiarów obuwia, co utrudnia w znacznym stopniu zakupy i wymusza od nas odwiedzenie innych sklepów. Musimy tutaj również wspomnieć, że nie każdy stacjonarny sklep zagwarantuje nam możliwość zwrotu towaru niewadliwego, a znajdujące się w nich obuwie damskie posiada ceny o wiele wyższe, niż te dostępne na stronach producenta.

Sklep obuwniczy online – czy warto?

Coraz większą popularnością wśród społeczeństwa cieszą się zakupy dokonywane w sklepie internetowym. Dzieje się tak, gdyż są one proste, wygodne oraz pozwalają zaoszczędzić wiele cennego czasu i pieniędzy. W obuwniczych sklepach internetowych możemy znaleźć asortyment w atrakcyjnych cenach bądź różnych ciekawych promocjach nie tylko dla siebie, ale całej rodziny. W sieci możemy także w jednej chwili przeglądnąć ofertę kilku placówek handlowych, dzięki czemu szybko możemy znaleźć wymarzone buty skórzane czy eleganckie obuwie pozłacane. Ponadto intensywne poszukiwania wymarzonych butów możemy prowadzić nie tylko z domu, ale także z każdego innego miejsca, w którym znajdziesz czas i dostęp do Internetu. Oprócz tego każdy obuwniczy sklep internetowy zazwyczaj posiada w swojej ofercie wszystkie dostępne rozmiary butów oferowanych przez danego producenta. Kolejnym atutem zamówień internetowych jest to, że są bardzo proste oraz istnieje możliwość zapłaty i dostawy na kilka sposobów, w związku z czym możemy wybrać metodę najwygodniejszą dla siebie.

Internetowy sklep internetowy - Botki kowbojki welurowe brązowe Sempre

Sklep obuwniczy - Botki marszczone Sergio Leone

Sklep internetowy z obuwiem - Botki skórzane na słupku czarne Sempre

Do zalet internetowego sklepu obuwniczego zalicza się także brak nachalnych sprzedawców oraz możliwość zwrotu każdego zakupionego towaru do 14 dni od chwili dokonanego zakupu. Wiele placówek często wydłuża ten okres czasu np. do 30 dni.

Każdy sklep internetowy z obuwiem ma także wady. Jedną z nich jest to, że nie mamy możliwości zobaczenia i przymierzenia wybranych butów. Z racji tego wyszukane przez nas eleganckie obuwie damskie może różnić się nieco od opisu i zdjęć, które są umieszczone na stronie sklepu. Minusem kupowania butów przez Internet jest również to, że musimy sami odpowiednio dopasować rozmiar bez możliwości mierzenia. Dlatego należy precyzyjnie zmierzyć swoje stopy i zestawić z informacjami umieszczonymi przy danym modelu butów. Do minusów kupowania butów damskich online jest również to, że zakupionego towaru nie mamy natychmiast w rękach, tylko musimy oczekiwać na dostawę nawet do kilku dni.

Sklep obuwniczy - botki szpilki skórzane licowe czarne Aga

Sklep obuwniczy - Botki sztyblety skórzane z ozdobą na boku brązowe Clasicco

Botki sztyblety na klocku nubukowe czarne Sergio Leone w sklepie obuwniczym Estetino

Z największych zagrożeń, jakie mogą nam przysporzyć zakupy dokonywane w internetowym sklepie obuwniczym, jest ryzyko natrafienia na oszustów i naciągaczy podszywających się pod profesjonalny sklep.Related Products